Lilia

Znaczenie imienia Lilia

Wielka towarzyskość Lilii powoduje, że stale otacza ją grono jakichś osób. Gdziekolwiek się pojawia, ma wokół siebie bliskich lub znajomych, rzadko można ją spotkać samą, tym bardziej, że nieszczególnie lubi ten stan. Umie dogadać się z najbardziej drażliwą osobą i w pracy często na jej barki spada prowadzenie rozmów z trudnymi osobami czy negocjowanie warunków dla firmy, gdyż wiadomo o niej, że jest osobą, która zrobi to najlepiej, jak się da. Poza tym osoba ta ma bardzo twórczy umysł, który doskonale potrafi wykorzystać na gruncie zawodowym, a nawet może dzięki temu odnieść znaczne sukcesy oraz dorobić się pokaźnego majątku.

Zawsze musi być wolna

Jej niezależność sprawia, że wszystko, co uda jej się osiągnąć, zawdzięcza tylko i wyłącznie sobie, jest zbyt dumna, by korzystać z czyjejś pomocy, a zwłaszcza protekcji. Nie lubi prosić nikogo o wsparcie i woli raczej ponieść porażkę niż taką ujmę na honorze, tym bowiem, nie niczym innym, byłoby dla niej przyznanie się do faktu, że nie jest w stanie z czymś uporać się samodzielnie. Jest doskonałą aktorką, co przydaje jej się zwłaszcza wtedy, gdy z jakichś powodów musi skłamać albo chociaż podkoloryzować rzeczywistość. Trzeba przyznać, że dość często ucieka się do takich rozwiązań, bo nie widzi powodu, dla którego miałaby nie korzystać ze swego talentu skoro takowy posiada i jego użytkowanie może jej znacznie ułatwić życie.

Ma szerokie zainteresowania

Ponadto jeśli coś ją interesuje, zagłębia się w to całą sobą i znaczną część swojego czasu poświęca na poszerzanie swej wiedzy w danej dziedzinie. Obok przyrody, jej najczęstszym zainteresowaniem jest filozofia, która pozwala jej zrozumieć świat i wszystkie zachodzące w nim zjawiska. Wyróżnia się swym pogodnym nastrojem – zawsze ma dobry humor i stara się zarażać nim innych. Umie i lubi pocieszać ludzi, przez co garną się do niej zwłaszcza ci, którzy mają jakieś problemy i potrzebują, by ktoś wlał w ich serce nieco otuchy. Umie także doradzić w każdej sytuacji, a ponieważ jest rozsądna i sprawiedliwa, jej wskazówki są naprawdę warte zastosowania. Urzeka innych swoją naturalnością, tak że nawet kobiety, które mogłyby jej zazdrościć wielu przymiotów jej duszy i ciała, zazwyczaj darzą ją wielką sympatią i chętnie goszczą ją w swoim domu.

Prawdziwa altruistka

Chętnie pomaga innym i czyni to zupełnie bezinteresownie. Cechuje ją wielka wrażliwość na krzywdę słabszych i biedniejszych i w jej obronie jest gotowa do naprawdę wielkich poświęceń, często kosztem własnego interesu. Nie ma możliwości, by kiedyś domagała się jakiejkolwiek zapłaty za swoją uczynność, gdyż po prostu nie jest to w jej stylu. Jej urok osobisty powoduje, że ludzie nie tylko ją lubią, ale też nie potrafią jej niczego odmówić. Chętnie wykorzystuje możliwości, jakie jej to daje i trzeba przyznać, że dużą część swych sukcesów zawdzięcza właśnie temu faktowi.

 

Lilia informacje

Imię Lilia

 • szczęśliwy kolor: biały
 • szczęśliwy kamień: perła
 • szczęśliwa liczba: 7

Lilia imieniny

 • 27 lipca

Lilia zdrobnienia

 • Lilka, Lilcia, Lila, Lilunia, Liluś

Przysłowia z imieniem Lilia

 • „Zaprosiłem pannę Lilę Kiedyś do siebie, na chwilę. Lat minął dobry dziesiątek, A ona — że to początek…”

Znane osoby o imieniu Lilia

 • Lily Allen – angielska piosenkarka
 • Lily Chauchoin – pod pseudonimem Claudette Colbert
 • Lili Palmer – aktorka amerykańska

imię Lilia w językach obcych

Lilia w językach obcych

 • ang. – Lillian, Lilian, Lilyan, Lily, Liliane
 • franc. – Lilian
 • hiszp. – Liliana

2 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply