Lotta

Znaczenie imienia Lotta

Lotta to osoba wyróżniająca się swym łagodnym obejściem i spokojem. Nigdy się nie denerwuje, a przynajmniej nie pokazuje tego po sobie i zawsze dąży do zawarcia kompromisu. W każdej sprawie można się z nią łatwo dogadać, gdyż chętnie idzie wszystkim na rękę, mając nadzieję, że kiedy ona będzie tego potrzebować, zostanie tak samo potraktowana. Nie potrafi zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu i nie umie odpoczywać, ponieważ ma świadomość, iż w czasie, gdy bezczynnie siedzi, mogłaby zrobić mnóstwo pożytecznych rzeczy. Dlatego też rzadko można ją spotkać niezajętą jakąś nieciepiącą zwłoki sprawą i zazwyczaj dokądś się spieszy, wobec czego trudno jest z nią poważnie porozmawiać czy namówić ją na chwilę relaksu. Bardzo ważne jest dla niej życie zawodowe, jednak nie zamierza poświęcać wielu lat na zaspokojenie swych wygórowanych ambicji.

Można na niej polegać

Ma ogromne poczucie odpowiedzialności i właściwie ta cecha w dużej mierze determinuje jej zachowanie, gdyż wszelkiej rozrywce czy przyjemnościom może oddać się dopiero wtedy, gdy upewni się, że wszystkie jej obowiązki zostały już wypełnione i nie ma nic innego do zrobienia. Dzięki temu można jej powierzać najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane zadania i można mieć pewność, że nie spocznie, dopóki nie doprowadzi danego zadania do szczęśliwego końca, choćby miało ją to kosztować największy trud. Zwykle dąży do tego, by jak najszybciej odnieść sukces, przez co żyje w stresie, ale ma nadzieję, że ten okres wytężonych zabiegów szybko minie. Znajomi odbierają ją jako osobę bardzo silną i odporną psychicznie i trudno się z tym nie zgodzić, jednak mało kto wie, że Lotta potrzebuje też, jak każdy, dużo uczucia. Jest to jej potrzebne zwłaszcza wtedy, gdy spotyka ją jakaś porażka, bo mimo iż jest pewna siebie, każda klęska bardzo szybko podkopuje w niej przekonanie o własnych wielkich możliwościach.

Uchodzi za kobietę z żelaza

Inni podziwiają jej wielką wolę walki, która nie opuszcza jej nawet gdy ponosi kilka porażek z rzędu, nie wiedząc, ile ją to kosztuje. Każdy jej nowy partner poznaje ją jako kobietę twardą i odważną i jest bardzo zaskoczony, gdy, zbliżywszy się do niej na odpowiednią odległość, poznaje jej drugie, delikatne i wrażliwe, oblicze. Dowiaduje się wtedy, że wcale nie jest ona taka silna, za jaką stara się uchodzić. Jest ogromnie wyrozumiała dla swoich bliskich, ma wielkie pokłady współczucia i troskliwości oraz zwyczajnie lubi się nimi zajmować, bo ma wtedy poczucie, że jest bardzo silna, jednak to wszystko ma miejsce tylko wtedy, gdy wszyscy postępują z nią fair. Najgorszym bowiem, co może ją spotkać, jest rozczarowanie zafundowane przez osobę, którą darzy zaufaniem. Lepiej zatem jej nie oszukiwać ani nie zdradzać, bo raczej nie uda się już odzyskać jej zaufania i nawiązać z nią z powrotem normalnych kontaktów.

 

Lotta informacje

Imię Lotta

  • szczęśliwy kolor: fioletowy
  • szczęśliwa liczba: 5
  • szczęśliwy kamień: ametyst
  • pochodzenie: francuskie

Lotta zdrobnienia

  • Lotuś, Locia, Lotka

Znane osoby o imieniu Lotta

  • Lotta Crabtree – amerykańska aktorka, jedna z najsłynniejszych w drugiej połowie XIX wieku
  • Lotta, imię ukochanej J.W. Goethego, również bohaterki jego utworu Cierpienia młodego Wertera

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply