Mateusz – śmieszne znaczenie

Znaczenie imienia Mateusz – śmieszne znaczenie

To typowy półgłówek, który robi wszystko, czego się od niego żąda, byle tylko na niego nie krzyczeć, bo potem od razu moczy się w majtki. Jako dziecko jest wielkim rozrabiaką i nie można go zostawić na chwilę samego, bo od razu wyjada ziemię z kwiatków i chce myć ręce w klozecie, ale ma je tak brudne, że nawet do klozetu się nie nadają.

Potem rodzice stopniowo robią z niego innego człowieka. W szkole staje się kujonem z ulizanymi z przedziałkiem włosami i w za wielkich okularach. Czyta ogromne ilości książek i przemawia cytatami z „Kubusia Puchatka” albo w „Pustyni i w Puszczy”.

Jego wielkim problemem jest cera, bo ma tyle pryszczy, że przesłaniają mu pole widzenia, a jego włosy przetłuszczają się już w czasie mycia. Widać więc, że zdecydowanie nie jest to przystojniak, ale nie jest mim to przyzwyczajony do krytyki i kiedy słyszy za plecami, jak koledzy się z niego śmieją, zaczyna płakać i może przy tym usmarkać się po samą brodę.

mateusz

Mateusz – śmieszne znaczenie

Jest nieodporny i ciężko mu się żyje wśród ludzi, stale musi kogoś pytać o zdanie na każdy temat, nawet o to, czy jest mu ciepło, czy zimno. Nie pomaga mu, że w szkole za każdym razem, gdy przechodzi korytarzem, ktoś podstawia mu nogę i znajduje dżdżownice w swoim plecaku. Z nerwów grzebie w nosie, przez co ma rozepchane dziurki i czasem w nocy włażą mu tam pająki.

Ma wiele fobii i właściwie ciągle jest wystraszony, kiedy idzie ulicą, przeraża go dźwięk samochodowych klaksonów i przemyka się pod ścianami budynków, naciągając spodnie na głowę, by jak najmniej rzucać się w oczy. Kiedy czuje, że rzeczywistość go przerasta, chowa się w łazience i pije wodę z pisuaru – nic nie działa na niego tak uspokajająco, zwłaszcza gdy jest z dodatkiem kostki o zapachu sosny.

Jeśli chodzi o jego relacje z płcią przeciwną, to kończą się one na poproszeniu pani w osiedlowym sklepie o podanie mleka. Do dziewczyn nawet się nie odzywa, bo ma wrażenie, że patrzą na jego mięśnie, które są wielkości pięt komara.

Zresztą podejrzewa się go o to, że woli mężczyzn, co można poznać po wzroku, jakim patrzy na stojącego pod budką z piwem pana Zdziśka, znajomego jego dziadka. Nie można jednak powiedzieć, by wzbudzał żywe zainteresowanie u kogokolwiek, bez względu na płeć, więc ma szansę na związek tylko w razie wybuchu bomby atomowej, kiedy zostanie jedynym facetem  okolicy.

Zobacz też: Mateusz

Related Posts

Tags:

5 komentarzy

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply