Miła

Znaczenie imienia Miła

Kobieta nosząca to imię jest życzliwie nastawiona do wszystkich ludzi, z  jakimi ma styczność i zawsze ma dobry nastrój. Otoczeniu wydaje się wręcz radosna i jej radości życia nie jest w stanie zmącić największe nieszczęście, a jeśli nawet, to na pewno nie na długi czas. Wynika to z tego, iż Miła jest zdania, że zawsze warto się uśmiechać, bo dzięki temu nawet najgorsze problemy wydają się bardziej błahe i łatwiej jest sobie z nimi poradzić. Każdego jest w stanie pocieszyć i zaszczepić mu tę swoją życiową filozofię, przez co ludzie chętnie uciekają się do niej po pomoc albo choćby pocieszenie.

Radosna i zadowolona z życia

Uśmiecha się jednak tylko szczerze, nigdy nie robi dobrej miny do złej gry i nie można jej zarzucić, by kiedykolwiek udawała – ona po prostu zawsze ma dobry nastrój, bez względu na okoliczności. Entuzjazm ten, a także wrodzony optymizm, bardzo mocno udzielają się innym ludziom i sprawiają, że w jej towarzystwie nawet najbardziej ospała osoba budzi się do życia i odnajduje w sobie siły i chęć do działania, o jakich wcześniej nawet nie wiedziała, że gdzieś tam w niej drzemią, głęboko ukryte. Jednakże niektórych ludzi może też drażnić jej nieposkromiona chęć życia i zadowolenie nie wiadomo z czego i lepiej, żeby omijała szerokim łukiem takie wampiry energetyczne, które chciałyby, by była równie niezadowolona z życia jak oni.

Nigdy się nie złości

Gniew nie jest w jej stylu, a już na wybuchy złości nie pozwala sobie praktycznie nigdy. Kiedy ktoś czymś ją urazi albo skrzywdzi, szybko puszcza to w niepamięć i wcale nie trzeba jej prosić o przebaczenie, bo sama chętnie to robi. Jest osobą bardzo szlachetną i dobrą, gotową do bezinteresownej pomocy nawet tym, których w ogóle nie zna. Jeśli ktoś poprosi ją o wsparcie, można mieć pewność, że mu go udzieli bez względu na to, ile wysiłku będzie ją to kosztować, gdyż dla innych gotowa jest na największe nawet poświęcenia. Jest bardzo bezkonfliktowa, nawet jeśli ma powód do kłótni, zdecydowanie bardziej woli ustąpić niż angażować się w spór. Ceni sobie zgodne życie i ze wszystkimi chciałaby pozostawać w całkowitej harmonii. Rzecz jasna, nie zawsze jest to możliwe, jednak ludzie zazwyczaj nie chcą czynić jej nieprzyjemności i psuć dobrego nastroju, z którego słynie, więc nawet jeśli z innymi chętnie się kłócą, to nie z Miłą.

Nie znosi konfliktów

Ponadto osoba ta jest bardzo prostolinijna oraz wrażliwa, dlatego każdą wyrządzoną jej krzywdę bardzo ciężko znosi i ciężko jest jej ponownie obdarzyć zaufaniem kogoś, kto już raz ją zawiódł. Sama stara się nikogo nie krzywdzić, nawet przypadkiem i nawet wówczas, gdy mogłoby jej to dać wielkie korzyści, gdyż cechuje ją wielka empatia i zawsze potrafi wczuć się w sytuację drugiej osoby. Co więcej, ma wrażliwe sumienie i wie, że jeśli postąpiłaby wbrew swoim zasadom, potem nie mogłaby spokojnie spać, a tym już woli nie ryzykować, gdyż dobre samopoczucie jest dla niej na tyle istotne, iż bez niego nie potrafi prawidłowo funkcjonować.
Ze swych obowiązków żony, matki i gospodyni domowej Miła wywiązuje się wręcz wzorowo. Nigdy nie zaniedbuje żadnej czynności, która jej przynależy, a poza tym umie zachęcić domowników do tego, by wspólnie działali na rzecz swej przystani.

 

Miła informacje

Imię Miła

  • szczęśliwa liczba: 8
  • pochodzenie: słowiańskie
  • znaczenie: miła, lubiana
  • szczęśliwy kolor: łososiowy
  • szczęśliwy kamień: perła

Miła zdrobnienia

  • Milunia, Miłka, Milusia, Miłcia

Related Posts

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply