Nastazja

Znaczenie imienia Nastazja

Dla Nastazji bardzo ważną kwestię stanowi rozwój duchowy. W młodości poświęca temu znaczną część swojej uwagi i wszystkie jej ważniejsze zabiegi są podporządkowane jednemu celowi – zdobywaniu wiedzy. Nie interesuje ją jedna konkretna dziedzina, lecz chce posiadać jak największą wiedzę ogólną. Jednak zamiast ślęczeć nad książkami, zdecydowanie bardziej woli sama naocznie się o wszystkim przekonać i w tym celu często i chętnie podróżuje. Później, gdy ma już rodzinę i mniej czasu, nie zaniedbuje tych dążeń i zawsze potrafi dla nich znaleźć czas w ferworze codziennych obowiązków.

Kulturalna i dobrze wychowana

Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz subtelnym obejściem. W każdej sytuacji wie, jak się zachować i co powiedzieć, by wypaść jak najlepiej. Jednak czasami bywa nieprzewidywalna, ponieważ ma zmienne nastroje i jest dość kapryśna. Nie można jej jednak zarzucać, by zmieniała swoje zadanie tak szybko, jak nastroje, ponieważ jej cechą charakterystyczną jest to, że jeśli coś sobie postanowi, to już się tego trzyma, bez względu na okoliczności. Poza tym jest osobą niezwykle subtelną i to również bardzo mocno wpływa na fakt, że gdziekolwiek się pojawia, od razu zjednuje sobie powszechną sympatię i nie ma żadnych problemów z nawiązywaniem kontaktów z ludźmi. Sprawia to, że nigdy nie może narzekać na samotność, ale raczej na brak wolnego czasu, tym bardziej, że jest znana jako osoba bardzo chętna do pomocy i często ludzie zwracają się do niej z prośbami o wsparcie. Nigdy im nie odmawia i często w efekcie niemal rezygnuje z prywatnego życia, poświęcając większość swego czasu nie dla siebie, a dla innych.

Można na niej polegać

Cechuje się także wielką pracowitością – zawsze na czas zdąża z wykonaniem wszystkich swoich obowiązków, ale mimo tego, iż zwykle wszystkie swe czynności wykonuje szybko, prędzej niż inni ludzie, to także bardzo staranne i nigdy nie zdarza się, by właśnie z tego pospiechu popełniała jakieś błędy czy pomyłki. Jedyną sferą życia Nastazji, w której nie potrafi ona zachować stałości, są uczucia, ale to tylko do momentu, nim się zakocha. Zanim to nastąpi, skacze z kwiatka na kwiatek i błyskawicznie porzuca starych partnerów i angażuje się w nowe związki. Wynika to z tego, iż pragnie znaleźć prawdziwą miłość, ale zwykle gotowa jest upatrywać jej w każdym napotkanym mężczyźnie.

Pragnie założyć rodzinę

Dopiero kiedy spotka tego właściwego, dociera do niej, jak wiele czasu zmarnowała na niepotrzebne i rozczarowujące ją przelotne romanse. Potem szybko dąży do założenia własnej rodziny, bo ma świadomość wielkich, drzemiących w niej pokładów uczuć, które muszą gdzieś znaleźć ujście i trzeba przyznać, że ma do tego wrodzone wielkie predyspozycje. Mało która kobieta potrafi tak dobrze pogodzić wszystkie życiowe role jak ona. Jest fantastyczną matką i ma ze swoimi dziećmi prawdziwie partnerski kontakt. Jest ich przyjaciółką, ale mimo to nigdy nie pozwalają sobie na okazywanie jej braku szacunku, bo zwyczajnie bardzo ją kochają i szanują. Daje jej to ogromną radość, znacznie większą, niż dałaby jej największa kariera zawodowa.

 

Nastazja informacje

Imię Nastazja

  • szczęśliwy kamień: diament
  • szczęśliwy kolor: różowy
  • szczęśliwa liczba: 9

Nastazja zdrobnienia

  • Nati, Nastunia, Nata, Nastka, Natula, Nastusia

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply