Miron

Znaczenie imienia Miron

Mężczyzna noszący to imię jest bardzo sprawiedliwy i to właśnie obiektywizm jest jego najbardziej charakterystyczną i na pewno najważniejszą cechą charakteru. Umie racjonalnie do wszystkiego podejść i nawet w najtrudniejszych sytuacjach nie opuszcza go zdrowy rozsądek i umiejętność logicznego rozumowania. Imponuje tym otoczeniu i ludzie często liczą na jego pomoc, gdy jakaś sprawa przerasta ich możliwości i powoduje, że nie są w stanie sobie z nią poradzić przez gwałtowne emocje, jakich doznają.

Niepokorny i niezależny

Zazwyczaj posiada własne zdanie na każdy temat, nawet na religię, gdyż nigdy nie przyjmuje ślepo i bez słowa krytyki tego, co podają mu inni – jest na to zbyt inteligentny, ale też sceptyczny, choć otoczenie może mu zarzucać, że jest nadmiernie krytyczny i szuka przysłowiowej dziury w całym. Trudno właściwie się z tym nie zgodzić, lecz jemu wychodzi to tylko na dobre, więc nie widzi powodu ani potrzeby, by zaprzestawać takiego procederu. Liczą się dla niego tylko suche fakty, zatem nie można mu niczego wmówić i bardzo trudno jest go oszukać, tym bardziej, że cechuje się dużą przenikliwością. Jest bardzo szczery i prostolinijny. Mimo iż otoczenie często zarzuca mu jakieś ukryte intencje i nieczyste pobudki, nie ma w tym ani ziarna prawdy, gdyż wszystko, co mówi i robi, jest tylko i wyłącznie prawdą. Jest zbyt kryształową osobowością, by mógł ukrywać jakieś niecne zamiary i ma na to zbyt wrażliwe sumienie, więc siłą rzeczy musi postępować wyłącznie uczciwie, do czego po jakimś czasie przekonują się wszyscy, którzy mają z nim do czynienia.

Pełen rozwagi

Bardzo poważnie podchodzi do wszystkich decyzji, jakie podejmuje i nigdy nie dzieli ich na mniej i bardziej ważne, lecz wszystkie traktuje jednakowo, mając świadomość, że najdrobniejszy wybór może mieć wielki wpływ na jego życie. Dlatego zawsze musi wszystko dokładnie przemyśleć, by mieć pewność, że dokonał najlepszego możliwego wyboru. Jest bardzo zacięty i wytrwały we wszystkim, co robi. Nie cofa się przed żadnymi trudnościami i niepodobna go odwieść od jego zamierzenia jeśli coś wbije sobie mocno do głowy. Jest wręcz nieustraszony, władczy i stale czymś zajęty, ponieważ nie znosi bezczynności i zawsze chce zwyciężać. By dopiąć swego, gotów jest naprawdę na wiele, czasem nawet, gdy szczególnie mocno mu na czymś zależy, na wszystko. Nie waha się walczyć z utartymi poglądami i buntuje się przeciw przyjętym schematom jeśli uważa, że są one niewłaściwe i ma lepszy pomysł na życie. Działa z wielkim impetem, nie oglądając się na nic i na nikogo i to zazwyczaj zapewnia mu skuteczność podejmowanych wysiłków. Pośpiech, z jakim wszystko wykonuje, powoduje także, że zyskuje wielką przewagę czasową nad swoimi przeciwnikami czy wrogami, bo mało kto jest w stanie go dogonić, więc zazwyczaj przoduje na wielu polach. Pragnienie działania nigdy nie opuszcza go całkowicie, bo nawet jeśli zniechęci się do danej czynności, natychmiast znajduje sobie nowy obiekt zainteresowań i zabiegów. Wprost nie potrafi siedzieć bezczynnie i nie cierpi marnować swego czasu. Wynika to także z tego, iż ma świadomość wszystkich zdolności, jakimi obdarzyła go natura i nie chce ich zmarnować, co również bardzo dobrze o nim świadczy.

 

Miron informacje

Imię Miron

 • szczęśliwa liczba: 6
 • szczęśliwy kolor: szary
 • szczęśliwy kamień: kamień księżycowy

Miron imieniny

 • 8 sierpnia,
 • 17 sierpnia,
 • 30 sierpnia

Miron zdrobnienia

 • Miruś, , Mironek, Mirek

Znane osoby o imieniu Miron

 • Miron Chodakowski (1957-2010) – polski prawosławny arcybiskup hajnowski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego,
 • Miron Czernienko (1931-2004) – rosyjski krytyk filmowy,
 • Miron Costin (1633-1691) – mołdawski kronikarz i poeta,
 • Miron Białoszewski (1922-1983) – polski poeta i pisarz,
 • Miron Sycz (ur. 1960) – poseł VI kadencji Sejmu RP,
 • Miron z Łoźny – białoruski opozycjonista.

imię Miron w językach obcych

Miron w językach obcych

 • Miron, Myron, Miro (hiszp.)
 • Myron (franc.),
 • Myron (ang.),

2 komentarze

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply