Nel

Znaczenie imienia Nel

Kobieta nosząca to imię ma w sobie prawdziwe pokłady uczuciowości i miłości wobec bliźniego. Wyprowadzenie jej z równowagi graniczy niemal z cudem i na próżno można wobec niej tego próbować, bo skutecznie tłumi w sobie wszelką złość i na pewno nikomu jej nie okaże. Jest na to zbyt wyważona i stonowana, a także kulturalna i uważa, że wybuchy gniewu, nawet jeśli są w pełni uzasadnione, nie przystoją nie tylko jej, ale nikomu innemu. Jest też bardzo delikatna i łatwo można ja zranić.

Dba, by nikogo nie zranić

Wszystkich mierzy swoją miarą i wydaje jej się, że jeśli ona jest tak eteryczna i wrażliwa, to i każdy człowiek taki jest, a więc nigdy świadomie nikogo nie krzywdzi i nie rani nawet słowem. Na próżno jednak można od jej otoczenia wymagać, by starało się ją naśladować, gdyż takiej delikatności obejścia nie można się nauczyć, trzeba się z nią po prostu urodzić. Nela fatalnie czuje się w towarzystwie osób, które znacząco odbiegają od niej poziomem i które może uznać za niekulturalne, a ponieważ niestety otacza ją większość takich, toteż zdecydowanie bardziej woli siedzieć w domu niż przebywać w hałaśliwych, tłumnych miejscach. Nie lubi także nadmiernego liberalizmu i nowoczesności. Osoby, które prezentują takie właśnie poglądy, na pewno nie zdobędą jej sympatii ani zaufania. Można zatem domyślić się, że w obecnych czasach Neli nie jest łatwo się odnaleźć, bo obok tego, że sama uchodzi za niedzisiejszą, a czasem nawet ludzie mają ją za staroświecką dziwaczkę, to również sama ma wielki problem ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie towarzystwa. Toteż nierzadko narzeka na samotność, ale nawet jeśli jest to jej ogromny problem, nie zamierza zniżać się do poziomu ludzi, którzy ewidentnie jej nie odpowiadają, jest na to zbyt honorowa.

Wybredna co do zawodu

Również wybór odpowiedniej dla siebie posady nie jest dla kobiety noszącej to imię łatwą sprawą, ponieważ nie może to być ani zajęcie zbyt męczące, ani też monotonne, zaś najgorzej działa na nią stres i na pewno nie może w nim dłużej pracować. Dlatego też najchętniej, jeśli tylko ma taką możliwość, zajmuje się domem, zarabianie na rodzinę pozostawiając na barkach męża. Jest to w jej wypadku tym bardziej prawdopodobne, że jako osoba nieco staroświecka, oczywiście preferuje tradycyjny model rodziny. Nie w głowie jej zawodowa realizacja, woli wieść spokojne życie w domu i dbać o męża i dzieci. To może jej dać prawdziwe szczęście i poczucie spełnienia i nie musi wcale z nikim rywalizować, nigdy nie żywi takich ambicji, jest na to zwyczajnie zbyt delikatna. Trzeba jej przyznać, że akurat w prowadzeniu domu nie tylko doskonale się spełnia, ale też jest w tym naprawdę świetna. Ze wszystkim wspaniale radzi sobie na czas i nawet szczególnie wybredne czy złośliwe osoby nie mogą mieć żadnych zastrzeżeń co do tego, jak wywiązuje się ona ze swoich obowiązków. Jedynym, co na tym polu można jej zarzucać, jest jej pewne skąpstwo, ale jest to tylko i wyłącznie wynik posiadania przez nią zdrowego rozsądku, gdyż po prostu nie lubi szastać pieniędzmi, na które ktoś wcześniej musiał ciężko pracować.

Poważnie podchodzi do miłości

W uczuciach również jest tak samo rozważna i nie pozwala sobie na pochopne działanie ani też nie szafuje swymi uczuciami. Może otworzyć się tylko na kogoś, kogo szczerze pokocha, nie dla niej flirty i przelotne miłostki. Zwykle przez całe życie jest związana tylko z jednym mężczyzną, a jeśli w wyniku jakichś okoliczności związek ten się skończy, najprawdopodobniej do końca życia pozostanie już sama i to będzie jej odpowiadało.

 

Nel informacje

Imię Nel

  • szczęśliwy kamień: perła
  • szczęśliwa liczba: 8
  • szczęśliwy kolor: biały

Nel zdrobnienia

  • Nelunia, Neluś, Nelka, Nelcia

Znane osoby o imieniu Nel

  • Nel Rawlison – bohaterka powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply