Noemi

Znaczenie imienia Noemi

Kobieta obdarzona tym imieniem zadziwia wszystkich tych, którzy ją znają, złożonością swojej osobowości. Objawia się ona przede wszystkim tym, iż jest ona zupełnie inna w życiu prywatnym i w zawodowym. W pracy jest ogromnie ambitna i w stosunku do samej siebie żywi wielkie wymagania. Jest to dla niej dobre, ale tylko z jednej strony, bowiem z drugiej jest z powodu owych ambicji wiecznie z siebie niezadowolona i wydaje jej się, że stać ją na znacznie więcej, niż ma możliwość obecnie pokazywać. Szuka dla siebie jak najtrudniejszych, najbardziej odpowiedzialnych zadań, a jeśli na skutek jakichkolwiek okoliczności musi wykonywać pracę, która nie spełnia szeregu jej wymogów i przez to nie daje jej spodziewanych korzyści, znosi to naprawdę fatalnie.

Delikatna, ale stanowcza

W życiu prywatnym zaś na próżno można u niej szukać owej twardości charakteru, przeciwnie nawet – jest strasznie rozchwiana emocjonalnie, stale się czymś przejmuje i ciężko jest jej nad sobą zapanować w rozmaitych sytuacjach. Najważniejszą kwestię stanowi dla niej bezpieczeństwo jej bliskich i jeśli podejrzewa, że może im coś zagrażać, strasznie się tym gryzie, niemal szaleje z nerwów. Kiedy zdarza się sytuacja, że nie wie, co dzieje się z którymś z domowników, zachowuje się jak jakaś paranoiczka. Ma też hopla na punkcie zdrowia i zadręcza wszystkich dbaniem o to, by byli ciepło ubrani czy zjedli przed wyjściem śniadanie. Ważne jest dla niej zwłaszcza zdrowe odżywianie się i czasem posuwa się do tego, że zamiast normalnego obiadu, podaje przetartą marchewkę, a potem bardzo się dziwi i obraża, że wszyscy mają do niej o to pretensje. Naprawdę ma w tym wszystkim skłonności do przesady i niańczy wszystkich, bez względu na wiek, jak małe dzieci, nawet gdy zupełnie tego nie potrzebują, a nawet wykazują sprzeciw wobec jej zachowania. Na próżno można ją od tego odwodzić, ona nigdy się nie zmieni, a jedynie można ją zranić i zrazić do siebie. Ponieważ jest bardzo wrażliwa, a wręcz przewrażliwiona, lepiej tego nie robić.

Wszystko mocno przeżywa

Ma skłonności do wyolbrzymiania swoich problemów i można mieć pewność, że jeśli ktoś zrobi jej jakąś przykrość, będzie to przeżywać jako osobistą tragedię. Dlatego też jej bliscy i przyjaciele zwykle starają się przymykać oko na jej męczące zachowania i traktują je z pobłażliwością, wiedząc, czym grozi każda nieopatrzna próba oporu. W uczuciach również Noemi jest nieco męcząca, przede wszystkim dlatego, że ma tendencje do kontrolowania swojego partnera i dla niej jest to zupełnie oczywiste. Kompletnie nie widzi w tym niczego niestosownego i nie wie, dlaczego on się na nią gniewa. Poza tym zajmuje się nim bardziej jak matka niż jak partnerka. Na pewno pewien typ mężczyzn będzie tym zachwycony i prawdopodobnie tylko przedstawiciel takiej właśnie grupy będzie w stanie na dłuższą metę wytrzymać w tej relacji, każdy inny mężczyzna po jakimś czasie zacznie mieć tego dość, podobnie jak huśtawek nastroju Noemi.

Ciężko z nią wytrzymać

Kiedy ma ona przed sobą jakieś ważne zadanie, rzecz jasna, w pracy, jest napięta i nie pozwala, by cokolwiek ją rozpraszało. Nic się wtedy dla niej nie liczy, nawet to, co poza tym jest bardzo ważne. Zaś w pozostałych przypadkach zamęcza wszystkich swoją osobą, chce się wszystkimi zajmować, ale tak naprawdę sama jest bardziej absorbująca, bo trzeba stale uważać, by nie uczynić jej, choćby przypadkiem, jakiejś przykrości. Jest to tym bardziej kłopotliwe, że nie jest to osoba szczególnie wyrozumiała i kiedy ktoś ją dotknie, nie potrafi przyjąć do wiadomości, że nastąpiło to niechcący, lecz od razu dopatruje się w tym złośliwości, a nawet wrogości owej osoby.

 

Noemi informacje

Imię Noemi

 • szczęśliwa liczba: 2
 • szczęśliwy kamień: ametyst
 • szczęśliwy kolor: fioletowy

Noemi imieniny

 • 28 października
 • 14 grudnia

Noemi zdrobnienia

 • Noesia, Noemka, Emi

Znane osoby o imieniu Noemi

 • Naomi Klein – pisarka kanadyjska
 • Naomi Watts – aktorka nowozelandzka
 • Noemi – piosenkarka włoska
 • Naomi Campbell – modelka brytyjska
 • Naomi James – żeglarka nowozelandzka

imię Noemi w językach obcych

Noemi w językach obcych

 • hiszp. – Noemi
 • franc. – Noémi
 • ang. – Naomi, Noemi

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply