Nelly

Znaczenie imienia Nelly

Kobieta nosząca to imię jest bardzo uczuciowa i wrażliwa, ale też zrównoważona i nie pozwala, by gwałtowne emocje, jakich czasem doznaje, kiedykolwiek wzięły u niej górę. W każdej sytuacji potrafi zachować zdrowy rozsądek i nie daje się nikomu sprowokować. Wszystko, co robi, musi wpierw dokładnie przemyśleć i przeanalizować każdy swój kolejny krok pod wszystkimi możliwymi kątami. Musi mieć pewność, że niczego nie zaniedbała i starała się przewidzieć wszystkie możliwe konsekwencje swych czynów. To powoduje, że rzeczywiście rzadko popełnia błędy i ma opinię osoby bardzo stonowanej i wyważonej – nikt nie domyśliłby się, jak bardzo jest uczuciowa i jak wielka czasem w jej wnętrzu szaleje burza.

Wybredna i dystyngowana Bardzo jej zależy, by przebywać w towarzystwie tak samo opanowanych i spokojnych osób, jak ona sama, dlatego stara się unikać hałaśliwego towarzystwa i ludzi nadmiernie wyzwolonych. Czasem bywa przez nich postrzegana jako osoba staroświecka, ale nie przeszkadza jej to, gdyż rzeczywiście często woli to, co stare i niemodne od tego, co nowoczesne i w jej opinii – nazbyt wyuzdane.

Umie wytrwale pracować Jest pracowita i potrafi działać bardzo wydajnie, jednak musi mieć do tego odpowiednie warunki. Zdecydowanie nie dla niej jest stresująca praca, w której nie może się skupić, bo stale musi zwracać uwagę na kilka rzeczy jednocześnie. Woli działać spokojnie i metodycznie, choć często przez to osiąga mniejsze sukcesy i zajmuje je to więcej czasu niż innym ludziom, jednak nie zależy jej, by było inaczej. Ponadto ma spore zdolności kierownicze i uwielbia dyrygować innymi. Bardzo jej pochlebia, kiedy widzi, że ludzie akceptują ją w tej roli i bez słowa sprzeciwu wykonują wszystkie jej polecenia. Nie znosi natomiast, kiedy to jej ktoś próbuje narzucać swoją wolę choćby było to w pełni uzasadnione starszym wiekiem czy pozycją społeczną bądź zawodową tej osoby. Bardzo źle znosi sytuację, kiedy nie może wyrazić swojego zdania i robić tego, co chce.  W ogóle jest to kobieta bardzo energiczna, trochę feministycznie nastawiona i walczy ze stereotypowym wizerunkiem kobiety, która jest matką i żoną i nikim poza tym. Dlatego, nawet gdy ma rodzinę i oczekuje się od niej, by zamknęła się w domu z dziećmi, wcale tego nie robi, a wręcz przeciwnie – zachowuje się nadal tak samo jak przed założeniem rodziny i nie zamierza rezygnować ze swoich ambicji.

Idealna gospodyni domowa Jest doskonałą panią domu i świetnie radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami. Wychowywanie dzieci daje jej dużą satysfakcję, jednak kiedy one dorastają, może między nimi powstawać sporo spięć, głównie jeśli chodzi o kwestie finansowe. Wynika to z tego, iż Nelly jest osobą ogromnie oszczędną i czasem oszczędność ta przybiera formę prawdziwego skąpstwa, co jej bliskim trudno jest zaakceptować, zwłaszcza, jeśli sami mają skłonność do prowadzenia rozrzutnego trybu życia. W miłości także jest ogromnie oszczędna i nie zalewa ukochanego swymi uczuciami. Woli zachować je dla siebie, a jemu czynami, nie słowami czy uściskami, okazać, że jest dla niej ważny.

 

Nelly informacje

Imię Nelly

 • szczęśliwy kolor: błękitny
 • szczęśliwy kamień: turkus
 • szczęśliwa liczba: 2

Nelly imieniny

 • 18 sierpnia
 • 10 listopada
 • 31 marca

Nelly zdrobnienia

 • Nelunia, Neluś, Nelcia, Nelka, Nell, Nel

Znane osoby o imieniu Nelly

 • Nelly Furtado – piosenkarka kanadyjska
 • Nel Rawlison – fikcyjna bohaterka powieści W pustyni i w puszczy
 • Nelly Sachs – niemiecka poetka
 • Nelli Rokita – żona polityka Jana Rokity

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply