Romeo

Znaczenie imienia Romeo

Romeo jest mężczyzną bardzo wrażliwym i empatycznym. Ma współczujące serce i jest ogromnie uczuciowy. Często przejawia jakieś zdolności artystyczne i ma szerokie zainteresowania intelektualne. To powoduje, że rzeczy materialne mają dla niego niewielkie znaczenie, a nawet jeśli na początku jego dorosłego życia mogą go do siebie ciągnąć, szybko zauważa, co tak naprawdę jest w życiu ważne i żadne luksusy nie robią na nim najmniejszego wrażenia. Z tego powodu jest zdolny do osiągnięcia prawdziwej potęgi duchowej, choć i bez specjalnych zabiegów znajduje się na niezwykle wysokim poziomie i ma bogate życie wewnętrzne jak mało kto. Sukces materialny w ogóle nie jest dla niego ważny i pieniądze nigdy nie są dla niego celem samym w sobie, a jedynie środkiem do zaspokajania potrzeb, czy – co ma miejsce w jego przypadku bardzo często – pomagania innym. Chętnie bowiem pomaga każdemu, kto tylko się z tym do niego zwróci i nikomu nie odmawia swego wsparcia, nawet gdy ma do tego istotne powody. Jest w stanie poświęcić innym znaczną część swego czasu i nie tylko czasu, gdyż chętnie pomaga także finansowo oraz na wszelkie inne sposoby.

Nie chce zmarnować życia

Wydaje mu się, że jego życie będzie pełniejsze i bogatsze, gdy poświęci je innym i zachowuje się tak, jakby miał do wypełnienia ważną misję. Stara się nie zmarnować ani chwili swego czasu, dlatego tak planuje sobie każdy dzień, by jak najwięcej zrobić i przeżyć. Oczywiście bardzo mu zależy na tym, by otoczenie go właściwie oceniało i doceniało wszystkie jego zasługi oraz dobre cechy, jeśli zaś z jakichś powodów tak nie jest, bardzo źle to na niego wpływa i demotywuje go do dalszego działania. Należy z tego wnioskować, iż jest bardzo dumny i nieco próżny i pragnie dla siebie powszechnego uznani, lecz przez to, jak wiele czasu poświęca na swe troskliwe zabiegi w rozmaitych dziedzinach, trudno mieć o to do niego pretensje.

Ma wiele zdolności  i zalet

Jest człowiekiem inteligentnym i posiadającym wielką wiedzę ogólną. Nie chce nią jednak nikomu imponować, lecz chętni się nią dzieli ilekroć ktoś wyrazi taką chęć. Jest szczery, ale zachowuje w tym zdrowy rozsądek i nikogo nie rani swoją szczerością, co świadczy o jego wielkiej szlachetności i wrażliwości uczuć. Chętnie pomaga innym i nie opiera się zbyt długo gdy ktoś prosi go o wyświadczenie jakiejś przysługi, a jemu nieszczególnie jest to na rękę. Jest sympatyczny i z każdym gotów zadzierzgnąć nić znajomości, ale jednak nie jest pozbawiony pewnej dumy i wyczulony na punkcie swej godności, co czasem można w nim wyraźnie odczuć.
Jest nastawiony filozoficznie i rozmyślania na temat sensu ludzkiego życia zabierają mu sporo czasu. Chce odkryć tajemnicę, po co przychodzimy na ten świat, by nie zmarnotrawić danego mu czasu i zrobić coś jak najbardziej pożytecznego dla ludzi lub dla świata, nigdy dla siebie.

 

Romeo informacje

Imię Romeo

  • szczęśliwa liczba: 3
  • pochodzenie: włoskie
  • znaczenie: „idący do rzymu”
  • szczęśliwy kamień: kamień księżycowy
  • szczęśliwy kolor: biały

Romeo imieniny

  • 7 lutego
  • 25 lutego

Romeo zdrobnienia

  • Romek, Romeuś, Romuś, Romcio, Romejcio, Romejek, Romcik, Romeuszek, Rom, Romik

Znane osoby o imieniu Romeo

  • Romeo Monteki – postać fikcyjna z tragedii Williama Szekspira

1 komentarz

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply