Kajetan – śmieszne znaczenie

Znaczenie imienia Kajetan – śmieszne znaczenie

Ponieważ imię to często nadaje się psom, każdy Kajetan z czasem zaczyna w pewnym sensie przypominać czworonoga. Kiedy na łące widzi krowie łajno, bardzo ciężko jest mu się powstrzymać, by się w nim nie wytarzać, ale nie umie powstrzymać się przed obwąchiwaniem i obsikiwaniem krzaczków i latarni, za co już nieraz dostał od straży miejskiej mandat, ale niczego go to nie nauczyło.

Uwielbia sport, zwłaszcza bieganie za piłką, którą ktoś mu rzuca i często w parku nieproszony dołącza do takich zabaw, ale ma paskudną cechę polegającą na tym, że zawsze przegryza piłeczki. Często drapie się za uszami, a ponieważ ma tam tak brudno, że śmiało można by tam sadzić rzepę, jego paznokcie są czarne jak u dzikiego zwierza.

Jego wygląd zewnętrzny nie zachwyca, bo ubiera się byle jak, zwykle w to, co wygrzebie z szafy dziadka. Lubi też czasem poszperać w koszu PCK. Często też nosi czarne ubrania, nie tylko dlatego, że to bardzo praktyczne, gdyż nie widać na nich brudu, lecz też chce poprzez to wzbudzić w ludziach współczucie, wmawiając im, że jest w żałobie po swoim chomiku. Wydaje mu się, że przez to zasługuje na jakieś specjalne traktowanie, ale czasami tylko dostaje w akcie współczucia sucharki bądź zostaje poczęstowany dropsem.

kajetan

Kajetan – śmieszne znaczenie

Na pewno nie pomaga mu to w zdobyciu pracy, na co skrycie liczy, ponieważ potencjalni pracodawcy od razu zauważają jego chytrą minę i widzą, że jest to człowiek, który wynosi papier toaletowy i gumki do ścierania. Kiedy już rodzice nie chcą mu dawać więcej pieniędzy, a on musi jakoś zarabiać na tanie wino i karmę dla psów – swoje dwie największe słabości, wynajmuje się jako sprzątacz psich kup latem, a zimą grabi śnieg w parku.

Taka praca może nie daje mu dużo satysfakcji, ale dzięki niej może się odprężyć i poprzebywać na świeżym powietrzu, poza tym bowiem cały wolny czas spędza w piwnicy, rozmawiając z pająkami i ucząc ich chodzić na linie.

Marzy, by występować z nimi w cyrku, ale zanim nauczy któregoś z nich wszystkich sztuczek, pająk pada ze starości, więc prawdopodobnie nigdy nie uda mu się założyć profesjonalnego zespołu akrobatów.

Zobacz też: Kajetan

Related Posts

Tags:

Dodaj komentarz związany z tym imieniem

Leave a Reply